561256 352x500

 

 „(…) obieram kurs na zjawiska uznawane za przerażające

głównie po to, by kiedyś powiedzieć: już się nie boję.”

 

Stephen King napisał kiedyś: „Czas jest jak stary, łysy oszust” – i mimo upływu lat oraz światowego postępu, ludzie na całej Ziemi wciąż zastanawiają się, jak może wyglądać jego kres. Co dzieje się z nami na końcu i czy mamy jakąś szansę na powrót do znanego nam świata? No wiecie, chociaż na chwilę… w odwiedziny…

Michał Stonawski – pisarz i badacz zjawisk paranormalnych, którym to poświęcił swoje książki i historie, zgodził się przybliżyć nam nieco świat „spoza” i opowiedzieć o związanych z nim swoich własnych odczuciach.

kfason

grzesznik

            20 października odbył się Kfason - Krakowski Festiwal Amatorów Strachu, Obrzydzenia i Niepokoju. Jak co roku, był on miejscem spotkań fanów Horroru wszelakiego pokroju. Oprócz bogatego repertuaru, pełnego wielu (strasznie) ciekawych prelekcji, spotkań oraz dyskusji, odbyło się również wręczenie Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. W tym roku otrzymał ją Artur Urbanowicz za powieść „Grzesznik”, czego osobiście Arturowi, z całego mojego czarnego serca, gratuluję.

            Dzisiaj, kiedy emocje związane z Kfasonem powoli opadają, Artur Urbanowicz w wywiadzie dla portalu Skoliotyk – Literatura Grozy ujawnia sekrety, jakie skrywają „Grzesznik” oraz sam autor. Zapraszam...

stróże obraz Rosja, Kazhym

06.02.1997

 

Witaj.

Doskonale rozumiem zaskoczenie, jakie może wywołać w człowieku list od nieznajomego. Liczę jednak, że przeczytanie tych pierwszych słów nie będzie skutkowało wyrzuceniem go do śmieci. By zrozumieć całość, potrzebuję wpierw wyjaśnić pewną kwestię.

Jako młody człowiek, często bywałem w różnych barach, z czego jeden najbardziej przypadł mi do gustu. Znajdował się przy drodze prowadzącej do Kazhymu, mojego rodzinnego miasteczka.